Miroslav Donutil - Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím

nacházíte se zde: Moje kniha > Články

  Miroslav Donutil je prostě pro mnohé diváky a též posluchače excelentní herec a vypravěč. Jako jeden z mnoha....připomeňme si například slavného , již bohužel zesnulého herce a komika Menšíka. Pokusme se nahlédnout pod pokličku Miroslava Donutila a objevit tajemství jeho života. Málokdo ví jak se vlastně Donutil dostal k herectví. Já Vám prozradím, že Donutil vůbec hercem být nechtěl, že chtěl být novinářem, nebo lesním inženýrem. Nakonec se ale přece jen v něm zúročily geny po rodičích a skončil na Brněnské JAMU. Nutno se zmínit, že jeho dědeček byl též skvělým vypravěčem a jeho rodiče byli ochotníci.

Málokdo ví, že jeho první angažmá, čili jeho první role byla v divadle Husa na provázku v Brně. A zde vydržel celých dlouhých sedmnáct let. Připomeňme si jeho největší a nejskvělejší role a filmy:

Nikolu Šuhaje v Baladě pro banditu, Kašpárka v Donu Šajnovi, Richarda III. a další postavy v Shakespearománii, starého Karamazova v Bratrech Karamazových,kterou napsal Dostojevskij,Ríšu v Pohádce Máje aj.

Je to zajímavé, ale zásadní zlom v jeho kariéře nastal až teprve v roce 1990, kdy ho obsadili do činohry Národního Divadla v Praze. Prakticky dá se říct přes noc se z něho stává hvězda prken světa. Miroslav Donutil zazářil zejména ve filmu Tankový prapor.Černí Baroni ( zde najdete jako knihu), nebo excelentní film Kurvahošigutntag, ve kterém hlavní roli ztvárnil Boleslav Polívka. Dále můžu zmínit ještě filmy Hotýlek v srdci Evropy, Pasti, pasti, pastičky nebo Pelíšky.černí baroniV roce 2005 si zahrál v úspěšném filmu Román pro ženy, ve kterém ztvárnil dobráckého souseda Žemlu. No, od toho roku 1990 je jeho filmová kariéra opravdu pestrá, nás ale teď zajímá, které filmy byly zfilmovány, nebo transformovány do podoby poslechu, čili CD. Toto bude zajímat všechny z vás, kteří si Miroslava Donutila oblíbili i jako vypravěče a komika a rádi si ho poslechnete.Na CD si můžete poslechnout: Černí Baroni , dále zde v knižní podobě najdete knihu Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím, nebo jeho zkazky v knize Pořád se něco děje - Donutil. A letos vydává své nejnovější dílko 60 uzlíků na provázku života.

Nástěnka
Dnes je 20.1.2020 a svátek má
Ilona, zítra Běla.

Jestlipak už jste jim vybrali
něco hezkého?

moje-kniha.cz na facebooku
Užitečné informace
Napište nám
Vaše jméno:


Váš email:


Vaše zpráva:

Vepište kontrolní kód


Spolupracujeme
Vyzkoušejte nákup spodního prádla prostřednictvím internetu, vyzkoušejte eshop moje-pradlo.cz. Pohodlně z vašeho domova si zde můžete vybrat spodní prádlo různých druhů a velikostí. V nabídce klasického prádla zde najdete tanga, klasické, bokové a stahovací kalhotky a také gelové, push-up, či klasické podprsenky. V kategorii erotické prádlo Vás mohou zaujmout třeba sexy noční košilky, korzety nebo punčocháče. A v nabídce sportovního prádla oceníte kvalitní funkční prádlo, sportovní podprsenky a bezešvé prádlo.
Jestliže pro svoji partnerku hledáte nějaký šperk - ať už se jedná o naušnice, které mohou být různých tvarů, nebo prstýnek, najdete jej a mnohem víc v galerií klemantis.cz. U nás si můžete vybrat náramek dle svého gusta, s korálky nebo bez nich, jak je libo. Velký výběr zajímavých řetízků, např. na nohy, vyrobených ze stříbra, chirurgické oceli nebo bižuterního kovu a další moderní ocelové šperky.
Správa sociálních sítí a optimalizace komunikačních procesů, to dnes řeší stále větší množství firem. Pokud provozujete např. Facebook, pak zvažte, zda by vám externí správa sociálních sítí nepřinesla úsporu času i starostí. Rád vám se správou různorodých sociálních sítí pomůžu, ať už se jedná o komunikaci nebo placenou propagaci.
Aktivní přístup a komunikace s fanoušky je pro sociální sítě a efektivní marketing na sociálních sítích nutnost. Pokud plně nerozumíte konkrétním sítím, nebo nevíte, jak plně využít jejich potenciál, pak vsaďte na odbornou správu sociálních sítí od specialisty nebo školení sociálních sítí.
Pokud máte představu, že kvalitní správa sociálních sítí je pouze o masivní akvizici nových fanoušků, je čas vás zase pěkně uvést do reality. Správa sociálních sítí slouží k budování dobrého vztahu s fanoušky / zákazníky. Se získáváním nových fanoušků pomůžeme např. kombinací benefitu (sleva pro fanoušky) a výkonové PPC reklamy v rámci sociálních sítí, která na benefity upozorní přesně definovanou a konzultovanou cílovou skupinu.
Správa je jedna a věc a věc druhá je podpora profilu pomocí reklam. Reklama na Facebooku totiž učinně osloví vaše cílové publikum. Dává vám to možnost říct jim, jaké služby nebo zboží nabízíte a jak jste skvělí. Spousta firem to tak dělá a je škoda, že vy třeba ne. Vhodně spolu definujeme vaše cíle a pomocí vhodného obsahu budeme oslovovat nové zákazníky.
další odkazy