Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /var/www/clients/client1/web1/web/res/fce.inc.php on line 4
HARRY POTTER – FILMOVÁ KOUZLA | Moje kniha

HARRY POTTER – FILMOVÁ KOUZLA

nacházíte se zde: Moje kniha > Články

HARRY POTTER – FILMOVÁ  KOUZLA

Kniha HARRY POTTER – FILMOVÁ  KOUZLA

Tak vážení a milí čtenáři a samozřejmě také milovníci maldého a milého kouzelníka Harryho Pottera, filmoví producenti se totiž rozhodli zveřejnit několik svých tzv.kouzel ve vytváření triku v kouzlení tohoto báječného mysteriózního pohádkového příběhu na pokračování. Jak jistě víte v kinech právě proběhla premiéra nového a též posledního dílu tohoto velice úspěšného filmu na pokračování , tentokráte s názvem Relikvie smrti.  A musím Vám ,prozradit, kteří jste tento díl propásli, že sklidil opět velké ovace úspěchu.  Neboť jak sami asi nejlépe víte, již první díl uvedený roku 2000, sklidil obrovský pozitivní ohlas u diváků a to všech věkových skupin! Ráda Vám přiznám, že i já jsem tomuto pohádkovému příběhu naprosto propadla , jelikož jak sami nejlépe víte, že reálný život není v mnoha případech vůbec pohádkový a my musíme často unikat do snových představ své mysli, abychom snadněji  čelili životním zkouškám. Naštěstí tu však máme právě třeba Harryho a jeho kamarády Kniha Harry Potter Filmové čaryHermionu, chytrou, veselou a nebojácnou, také Rona, trochu pravda bázlivého a natvrdlého,co má doslova fobii z pavouků, zato má ale dobré srdce, vždy připraveného Harrymu pomoci překonat nelehké překážky života čarodějnického učně.  A že takových překážek na ně v Bradavicích, jejich čarodějnické škole číhá opravdu hodně o tom se můžete přesvědčit nejen ve filmovém, nýbrž i v knižním zpracování, jejichž autorkou je  britská autorka J.K Rowlingová. Málokdo však o ní ví to, že tento báječný příběh se začal v její hlavě rodit právě v pro ni velmi tragickém období života, kdy jí zemřela maminka, její největší opora jejího života. A právě proto, aby se odsoustředila od své vnitřní trýznivé bolesti a prázdnoty, napsala první příběh a to:

Harry Potter a kámen mudrců, dále následoval další ,

Harry Potter  a tajemná komnata(fuuuj ty jeho sliny dopadly právě na Rona, hnusnej tříhlavej pejsánek )

Harry Potter  a vězeň z Azkabanu (Harry, ty jsi celý tvůj otec, jen ty tvoje oči, ty máš po matce..Hermiona: jeee vážně takhle vypadají moje vlasy zezadu? )

Harry a Fénixův řád

Harry a ohnivý pohár

Harry Potter a Princ dvojí krve (..kiss tak a tohle tady v komnate nejvyssi potřeby může zůstat také skryto Harry) nebo nešťastně zamilovaná Hermiona: ,,tak příště pozvi ty mě jako první Rone sakra, když jsi tak protivný, vy musíte všechno zkazit!. ,, já vím Harry jak se na ni díváš, poznám to, jsem tvoje kamarádka, vím, že ji miluješ, tak víš jaký je to pocit ) Ron: ,, nevím jak dlouho to potrvá, je to prostě chemie. ,, pořád se chce jen muckat, hele jak mám popraskané rety :D) 

Harry Potter  a Relikvie smrti a ta je z nich daleko  více akční a můžeme v ní zažít nejvíce akčních scén, při kterých vám doslova tuhne krev v žilách a máte o své hrdiny vážně hrozný strach. Začnete se ptát:,,pomůžou jim jejich čarodějné hůlky? A jestlipak se dostatečně naučili tajemné kouzelné formulky? Budou jim stačit v boji se zlem? Psssst, hlavně nevyslvovat to jméno nahlas: s no Voldemortem

Harry Potter a Fénixův řádJelikož jak všichni, ehm tedy my, skalní fanoušci víme, že Potter a ON jsou úhlavními nepřáteli.  Mnohokrát v boji s ním přišel málem o život, nebýt jeho zesnulých rodičů, jeho osobní výjimečnosti a v neposlední řadě i výborných pravých kamarádů. Je opravdu krásné sledovat postupně jejich duševní a samozřejmě i fyzický vývoj, kde producenti přizůsobili tomuto faktu  i děj, kde se pomalu vyvíjejí první lásky a bolesti z nešťasné lásky například Hermiony a Rona, ano, toho natvrdlého Rona, kterému všechny souvislosti nějak unikají . Nebo samotného Harryho a krásné sestry  bratra, se kterým se při plnění úkolu v dílu  Ohnivém poháru utkal Harry. Ano, právě v tom tajemném labyrintu, kde se setkali se samotným pánem zla a temnoty, kde doško k boji při němž její bratr zemřel.


Děj se tedy odehrává v Bradavicích, tato kouzelnická škola má sem tříd, které se dělí na:Nebelvír, Hawraspár, Mrzimor a Zmijozel. Nejvíce se mi líbí jak nové studenty zařazuje do jednotlivých tříd klobouk. Prostě si ho nasadí na hlavu a on zamrčí hmmm, tak ty Kniha Harry Potter a princ dvojí krvepatříš…nebo no tebe je těžké určit. Ale Harry ten si doslova přál: hlavně néé Zmijozel, no a klobouk na to:,, jsi si jistý? No jak mysliš, tak tedy – Nebelvííír.“ Huráááá.  Ve škole se děti učí formulky jako například: bylinkářství, jasnovidectví, přeměnování péče o kouzelné tvory, obrana proti černé magii, astronomii,studia mudlů, starodávné runy, věštění z čísel a jiné. A jak to všechno dopadne? Nechte se překvapit, již brzy  vyjde Relikvie smrti i v knižní podobě a věřte tomu, že scénky budou více rozebrány a detailně vyprávěny, než-li může nabídnout film. Mnohdy i naše samotná fantazie  je často barvitější, než samotný film, kde producenti a filmaři pužívají a dodávají tzv. punc  a část svojí vlastní fantazie. A film má samozřejmě i své časové omezení, jehož se musí držet.  Jak určitě víte nedaly na sebe dlouho po vydání prvního dílu čekat i hry na počítač.  Knihy byly přeloženy do 67 jazyků a po celém světě .


Ráda bych se s vámi podělila ještě o několik zajímavostí o Harry Potterovi:

•    Harry Potter and the Half-blood Prince je první knihou, která je v Británii vydána ve stejnou chvíli jak v normální tištěné, tak v brailleovské edici.


•    Jméno hudební skupiny Sudičky (The Weird Sisters), která hraje na Bradavickém plese ve čtvrtém dílu, je odkazem na dílo Williama Shakespeara. Jedna ze skladeb soundtracku k třetímu filmu je právě ztvárněním písně tří sudiček ze hry Macbeth.


•    Bradavický vlak, kterým se studenti dopravují z Londýna do školy, vyjíždí z nástupiště „devět a tři čtvrtě“ na King's Cross Station. Rowlingová zde vyšla z britské legendy, podle které je pod 10. nástupištěm pochováno tělo jednoho z keltských válečníků, a také proto, že se na 'King's Cross Station' seznámili její rodiče.


Kniha Harry Potter a filozofie•    Na nádraží 'King's Cross Station' není žádná přepážka, která by vedla na nástupiště 9¾. Místo ní jsou tam obyčejné kovové sloupy, a to proto, že si při jeho popisování představovala Paddingtonské nádraží.


•    Přítelem a spolupracovníkem Albuse Brumbála v knize Kámen mudrců je Nicolas Flamel. Alchymista stejného jména skutečně žil v Paříži, kde je po něm a jeho ženě pojmenováno několik ulic.


•    Kromě Flamela je jedinou skutečnou postavou v knihách Natalie McDonaldová, studentka zařazená do Nebelvírské koleje. Tato Harryho fanynka poslala autorce e-mail, ta však stihla odepsat až den poté, co dívka zemřela na rakovinu. Po její smrti udržovala Rowlingová kontakt s její matkou a rozhodla se zařadit ji do čtvrtého dílu.


•    Mnoho scén odehrávajících se v Bradavické škole se ve skutečnosti natáčelo na Oxfordské univerzitě.


V této knize vám ale odhalí kouzla triků, které filmaři použili při natáčení, takže se máte na co těšit. . Strhující proniknutí do tajů kouzel filmařského řemesla slavných režisérů, kteří byli také očarováni dílem J. K. Rowlingové. Objevování kouzel je báječné a proto – nechte se očarovat i Vy!

Napsala: Brigita Haramiová

Nástěnka
Dnes je 28.5.2020 a svátek má
Vilém, zítra Maxim.

Jestlipak už jste jim vybrali
něco hezkého?

moje-kniha.cz na facebooku
Užitečné informace
Napište nám
Vaše jméno:


Váš email:


Vaše zpráva:

Vepište kontrolní kód


Spolupracujeme
Vyzkoušejte nákup spodního prádla prostřednictvím internetu, vyzkoušejte eshop moje-pradlo.cz. Pohodlně z vašeho domova si zde můžete vybrat spodní prádlo různých druhů a velikostí. V nabídce klasického prádla zde najdete tanga, klasické, bokové a stahovací kalhotky a také gelové, push-up, či klasické podprsenky. V kategorii erotické prádlo Vás mohou zaujmout třeba sexy noční košilky, korzety nebo punčocháče. A v nabídce sportovního prádla oceníte kvalitní funkční prádlo, sportovní podprsenky a bezešvé prádlo.
Jestliže pro svoji partnerku hledáte nějaký šperk - ať už se jedná o naušnice, které mohou být různých tvarů, nebo prstýnek, najdete jej a mnohem víc v galerií klemantis.cz. U nás si můžete vybrat náramek dle svého gusta, s korálky nebo bez nich, jak je libo. Velký výběr zajímavých řetízků, např. na nohy, vyrobených ze stříbra, chirurgické oceli nebo bižuterního kovu a další moderní ocelové šperky.
Správa sociálních sítí a optimalizace komunikačních procesů, to dnes řeší stále větší množství firem. Pokud provozujete např. Facebook, pak zvažte, zda by vám externí správa sociálních sítí nepřinesla úsporu času i starostí. Rád vám se správou různorodých sociálních sítí pomůžu, ať už se jedná o komunikaci nebo placenou propagaci.
Aktivní přístup a komunikace s fanoušky je pro sociální sítě a efektivní marketing na sociálních sítích nutnost. Pokud plně nerozumíte konkrétním sítím, nebo nevíte, jak plně využít jejich potenciál, pak vsaďte na odbornou správu sociálních sítí od specialisty nebo školení sociálních sítí.
Pokud máte představu, že kvalitní správa sociálních sítí je pouze o masivní akvizici nových fanoušků, je čas vás zase pěkně uvést do reality. Správa sociálních sítí slouží k budování dobrého vztahu s fanoušky / zákazníky. Se získáváním nových fanoušků pomůžeme např. kombinací benefitu (sleva pro fanoušky) a výkonové PPC reklamy v rámci sociálních sítí, která na benefity upozorní přesně definovanou a konzultovanou cílovou skupinu.
Správa je jedna a věc a věc druhá je podpora profilu pomocí reklam. Reklama na Facebooku totiž učinně osloví vaše cílové publikum. Dává vám to možnost říct jim, jaké služby nebo zboží nabízíte a jak jste skvělí. Spousta firem to tak dělá a je škoda, že vy třeba ne. Vhodně spolu definujeme vaše cíle a pomocí vhodného obsahu budeme oslovovat nové zákazníky.
další odkazy