ČARODĚJUV UČEŇ

nacházíte se zde: Moje kniha > Články

...nebo jak si budou učni kopat vlastní hroby, pokud neuspějí ve zkoušce. A do toho to jméno - Krabat! Jistě tušíte, nebo víte o čem zde mluvím.

Tento vážně kouzelný pohhádkový příběh pochází z Indie a byl převyprávěn mnoha národy, právě pro svoji úspěšnost. U nás ho natočil režisér Karel Zeman, který podle psané předlohy natočil v r. 1977 filmovou pohádku. A potěšil tak tím mnoho dětí.

čarodějův učeň  O čempak vlastně příběh je?

Vypráví o 14letém klukovi sirotkovi Krabatovi, který se vydá na popud černého havrana do Černého mlýna na Blatech, a to proto aby mohl zde nastoupit jako učedník velkého Mistra. Ten má jen  jedno oko a neustále studuje svoji kouzelnickou knihu . U sebe má 12 čedníků co studují v podobě havranů.

Náš hlavní hrdina musí o Velkinoční noci dojít na místo, kde někdo zemřel velice násilnou smrtí a přenocovat tam, jako důkaz odvahy. Na konci roku umírá při boji s Mistrem jeden s žáků a to právě Krabatův nejlepší přítel a tak se to opakuje rok co rok.

Teprve až láska vysvobodí Krabata....

PS:  Našla jsem i ukázku z filmu, nemám ho bohužel celý doma, ráda bych ho zkoukla dospělýma očima :)  Doufám, že si i Vy rádi připomenete tento úžasný film.

Ale je úžasné přečíst si i knížku, třebas dětem před spaním, nebo pustit CD, opravdu to stojí zato. 


 

Nástěnka
Dnes je 20.1.2020 a svátek má
Ilona, zítra Běla.

Jestlipak už jste jim vybrali
něco hezkého?

moje-kniha.cz na facebooku
Užitečné informace
Napište nám
Vaše jméno:


Váš email:


Vaše zpráva:

Vepište kontrolní kód


Spolupracujeme
Vyzkoušejte nákup spodního prádla prostřednictvím internetu, vyzkoušejte eshop moje-pradlo.cz. Pohodlně z vašeho domova si zde můžete vybrat spodní prádlo různých druhů a velikostí. V nabídce klasického prádla zde najdete tanga, klasické, bokové a stahovací kalhotky a také gelové, push-up, či klasické podprsenky. V kategorii erotické prádlo Vás mohou zaujmout třeba sexy noční košilky, korzety nebo punčocháče. A v nabídce sportovního prádla oceníte kvalitní funkční prádlo, sportovní podprsenky a bezešvé prádlo.
Jestliže pro svoji partnerku hledáte nějaký šperk - ať už se jedná o naušnice, které mohou být různých tvarů, nebo prstýnek, najdete jej a mnohem víc v galerií klemantis.cz. U nás si můžete vybrat náramek dle svého gusta, s korálky nebo bez nich, jak je libo. Velký výběr zajímavých řetízků, např. na nohy, vyrobených ze stříbra, chirurgické oceli nebo bižuterního kovu a další moderní ocelové šperky.
Správa sociálních sítí a optimalizace komunikačních procesů, to dnes řeší stále větší množství firem. Pokud provozujete např. Facebook, pak zvažte, zda by vám externí správa sociálních sítí nepřinesla úsporu času i starostí. Rád vám se správou různorodých sociálních sítí pomůžu, ať už se jedná o komunikaci nebo placenou propagaci.
Aktivní přístup a komunikace s fanoušky je pro sociální sítě a efektivní marketing na sociálních sítích nutnost. Pokud plně nerozumíte konkrétním sítím, nebo nevíte, jak plně využít jejich potenciál, pak vsaďte na odbornou správu sociálních sítí od specialisty nebo školení sociálních sítí.
Pokud máte představu, že kvalitní správa sociálních sítí je pouze o masivní akvizici nových fanoušků, je čas vás zase pěkně uvést do reality. Správa sociálních sítí slouží k budování dobrého vztahu s fanoušky / zákazníky. Se získáváním nových fanoušků pomůžeme např. kombinací benefitu (sleva pro fanoušky) a výkonové PPC reklamy v rámci sociálních sítí, která na benefity upozorní přesně definovanou a konzultovanou cílovou skupinu.
Správa je jedna a věc a věc druhá je podpora profilu pomocí reklam. Reklama na Facebooku totiž učinně osloví vaše cílové publikum. Dává vám to možnost říct jim, jaké služby nebo zboží nabízíte a jak jste skvělí. Spousta firem to tak dělá a je škoda, že vy třeba ne. Vhodně spolu definujeme vaše cíle a pomocí vhodného obsahu budeme oslovovat nové zákazníky.
další odkazy